O firmie: Biocodex - producent Enterol

Enterol od ponad 20 lat w Polsce

Lek probiotyczny Enterol® (oparty na wyjątkowym szczepie Saccharomyces boulardii CNCM I-745®) został zarejestrowany w Polsce przez francuską firmę farmaceutyczną BIOCODEX w 1998 roku.

Od tego czasu, czyli już przez ponad 20 lat, Enterol zdobywa zaufanie polskich konsumentów, farmaceutów i lekarzy, stając się nr 1 w sprzedaży probiotyków w Polsce1.

Spółka Biocodex Polska, której flagowym produktem jest Enterol, angażuje się w poprawę zdrowia i jakości życia Polaków. Jako jeden z liderów rynku probiotyków z powodzeniem wprowadza kolejne preparaty probiotyczne - obecnie są to produkty z gamy Symbiosys®:

  • Symbiosys Bifibaby® (Bifidobacterium breve BR03 i B632),
  • Symbiosys Alflorex® (Bifidobacterium infantis 35624).

1. Enterol, 250 mg numer jeden w Polsce – dane IMS listopad 2019 (value & volume)

Unikalny szczep firmy Biocodex

Francuski mikrobiolog Henri Boulard po 1920 r. podróżował po Indochinach i badał epidemię cholery wśród miejscowej ludności. Doktor ze zdumieniem zauważył, że aby wyleczyć osłabiające organizm biegunki, osobom zakażonym podawano napój na bazie owoców liczi i mangostanu.

Po dokładnym przebadaniu składu skórek tych owoców, uczony zidentyfikował unikatowy szczep probiotyczny Saccharomyces boulardii CNCM I-745®.

Od 60 lat szczep stosowany jako lek

W 1953 r. firma Biocodex nabyła prawa do szczepu drożdży odkrytego przez Henriego Boularda, a w 1961 r. zarejestrowała liofilizowane drożdże Saccharomyces boulardii CNCM I- 745® jako lek.

Od tego czasu firma na całym świecie dostarcza produkty na bazie tego wyjątkowego szczepu, który w Polsce jest dostępny pod nazwą Enterol.

Najnowszej generacji centrum produkcyjne

Firma Biocodex dysponuje 9-hektarowym centrum produkcyjnym i logistycznym w Beauvais, niedaleko Paryża we Francji. W tej fabryce przy zachowaniu najwyższych standardów jakości odbywa się całość procesu przygotowania substancji czynnej (drożdży Saccharomyces boulardii CNCM I-745®) oraz wszystkie etapy wytwarzania leku Enterol.

W fabryce został wdrożony system jakości zgodny z Dobrymi Praktykami Produkcyjnymi (GMP), co potwierdzają m.in. certyfikaty Francuskiej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Leków i Produktów Zdrowotnych (ANSM) oraz innych organów krajowych na całym świecie.

Trwałość Enterolu zwiększa liofilizacja

W 2017 roku firma Biocodex zainstalowała jedną z największych na świecie platform liofilizacyjnych w przemyśle farmaceutycznym, którą wykorzystuje się do produkcji produktów ze szczepem Saccharomyces boulardii CNCM I-745®, m.in. leku Enterol. Liofilizacja to jedna z najnowocześniejszych metod produkcji, pozwalająca zwiększyć żywotność komórek drożdży zawartych w produkcie, co przekłada się na ich skuteczność działania.

Liofilizacja to proces konserwacyjny, polegający na usunięciu wody z zamrożonego produktu w warunkach obniżonego ciśnienia poprzez sublimację lodu (zamiana lodu w parę wodną, z pominięciem stanu ciekłego). Powoduje to, że zawarty w Enterolu szczep w formie liofilizowanej może zachować żywotność przez długi czas.

Badania i rozwój Biocodex

Firma Biocodex stawia na nieustanny rozwój i produkowanie starannie dopracowanych produktów w oparciu o badania naukowe. Do tego celu służy centrum badawczo-rozwojowe w Compiègne, niedaleko Paryża, które skupia ponad 50 wysoko wykwalifikowanych naukowców prowadzących tam prace z zakresu chemii, farmakologii, mikrobiologii i badań klinicznych.

Biocodex od 60 lat buduje swoją reputację pioniera i lidera w świecie mikrobioty, dzięki odkryciu i wprowadzeniu na ogólnoświatowy rynek drożdży Saccharomyces boulardii CNCM I-745, którym Enterol zawdzięcza swoje wszechstronne właściwości.

 

Dane kontaktowe Biocodex Polska

Biocodex Polska Sp. z o.o.

ul. Krakowiaków 34
02-255 Warszawa
Polska

Chcesz zadać pytanie dotyczące leku Enterol albo zgłosić działanie
niepożądane?

Skorzystaj z formularza na stronie Biocodex.pl:
przejdź do formularza

Enterol® (Saccharomyces boulardii CNCM I-745). Skład: Jedna kapsułka/saszetka zawiera 250 mg liofilizowanych drożdżaków S. boulardii CNCM I-745 oraz substancje pomocnicze m.in.: laktoza jednowodna i fruktoza (saszetki). Postać farmaceutyczna: kapsułka/proszek do sporządzania zawiesiny doustnej. Wskazania: Leczenie ostrych biegunek infekcyjnych; zapobieganie biegunkom związanym ze stosowaniem antybiotyków; nawracająca biegunka spowodowana zakażeniem Clostridium difficile, jako dodatek do leczenia wankomycyną lub metronidazolem; zapobieganie biegunkom związanym z żywieniem dojelitowym; zapobieganie biegunkom podróżnych. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na subst. czynną lub którąkolwiek subst. pomocniczą, pacjenci z cewnikiem założonym do żyły centralnej, pacjenci w stanie krytycznym lub pacjenci ze znacznie zmniejszoną odpornością, ze względu na ryzyko fungemii. Podmiot odpowiedzialny: BIOCODEX, 7 avenue Gallieni, 94250 Gentilly, Francja

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.